Regisztrálás

Az AS Roma és a Liverpool jutott tovább az elődöntőbe

Értékelés:
(0 szavazat)

Az AS Roma és a Liverpool jutott be kedden az elődöntőbe a labdarúgó Bajnokok Ligájában

Hát erre nem sokan számítottak. Barceolnában 4-1-re nyertek Messiék, így szinte a biztos továbbjutás reményében várhatták a római visszavágót, elég lett volna ha csak 90 percig tologatják a labdát az olasz főváros stadionjának gyepén, és valahogy így is álltak az egész meccshez: átlausszák, lepihenik a két félidőt.

Az AS Roma azonban már a mérkőzés elején nyilvánvalóvá tette, hogy ez a párharc bizony még nem lefutott ügy. A 6. percben Dzeko ugrott ki egy főlívelt labdára két védő között és pöcizte Ter Stegen kapujába a játékszert. Ez megadta a kellő löketet a folytatáshoz.

A következő gólra az 56. percig kellett várni. Ekkor Pique rántotta le a 16-oson belül Dzekot, a jogos büntetőt De Rossi értékesítette. Ezután a Roma ha lehet még feljebb kapcsolt, Ter Stegen azonban kivédett két ígéretes próbálkozást is. Ekkor jött a 82. perc és egy római szöglet. A beívelt labdára Manolas robogott a rövidnél és fejjel a hosszúba csúsztatta a labdát. A Roma ledolgozta a hátrányt, ekkor már idegenben lőtt góllal továbbjutásra is álltak. Messiék későn ébredtek, nem sikerült gúlt szerezniük, így a farkasok megérdemelten jutottak tovább a  BL elődöntőjébe.

A másik ágon egy régi ismerőst üdvözölhet a BL legjobb négyesfogatában a közönség: a Liverpool hazai pályán aratott 3-0 arányú győzelme után idegenben is legyőzte a Manchester City-t. A 2-1 arányú győzelem azonban alakulhatott volna úgy is, mint a római mérkőzés. A City nagy rohamokkal kezdett, vezetést is szerzett az első félidőben, majd a 41. percben Leroy Sané is betalált. A partjelző azonban lest intett, a gólt nem adták meg, a visszajátszás alapján rossz ítélet született. Guardiola nem éppen nyomdafestéket tűrő stílusban szóvá is tette mindezt a bírónál, hisztijének eredményeként a második félidőt már csak a lelátóról nézhette végig. A második félidőben Jürgen Klopp csapata lezárta az érdemi kérdéseket, 2 gólt szerezve húzták be az idegenbeli győzelmet és nyerték a párharcot nagy fölénnyel: 5-1-es összesítéssel.

Érdekesség, hogy a manchesteri csapat 17 ponttal jobban áll a Poolnál a Premier Leauge-ben.  A Liverpool 2008 óta először jutott be a BL legjobb négy közé, akkor a döntőbe is eljutottak, ahol az AC Milan visszavágott a 2005-ös vereségért. A Roma viszont történelmet írt: 1984-ben ugyan eljutottak a döntőig, de a sorozatot akkor még BEK-nek hívták. BL-ben a legjobb szereplésük a negyeddöntő volt.